Porady Stylistki - Moda, Stylizacja, Kreacja Wizerunku

Wpisy

 • poniedziałek, 08 października 2012
  • Warsaw Fashion Weekend część II

   O Warsaw Fashion Weekendzie już pisałam post temu, jednak wtedy skupiłam się na tym, że nawet na takich imprezach ludzie potrzebują stylisty, a teraz sprecyzuję co tam robiłam.

   Wspólnie z Adamem Chowańskim, jako główni styliści Galerii Mokotów pomagaliśmy tym,którzy nie boją się przyznać, że nie pozjadali wszystkich rozumów i że czasem potrzebują modowej porady. Zwłaszcza w kwestii kolorystyki :) 

    

    

   

   Pracy było bardzo dużo, ale starczyło nam też czasu na lansowanie się na "ściance" 

    

   

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Warsaw Fashion Weekend część II”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   stylistka.3
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 08 października 2012 22:17
  • Warsaw Fashion Weekend

   Gdyby doba miała 48 godzin, na pewno nie zaniedbywałabym bloga, ale niestety nie ma. Stąd to długie milczenie. Ostatnio baaardzo dużo pracy, ale ją uwielbiam, więc nawet nie czuję zmęczenia, tylko że czasu nie starcza. Metamorfozy, zakupy, szkolenia, śluby, pokazy mody... tam wszędzie potrzebna jest stylistka więc działam :) 

   O tym, że styliści są potrzebni zawsze i wszędzie dobitnie utwierdził mnie ostatni weekend. Warsaw Fashion Weekend, wielka moda i VIPy i sami znawcy i pasjonaci mody, wydawałoby się że w takim gronie stylista nie ma co stylizować tylko się relaksować i podziwiać..niestety...nic bardziej mylnego. 

    

   Znajomość trendów, piękne, często bardzo drogie ubrania, doskonała jakość materiałów i cudowne wykończenia niestety nie dają gwarancji perfekcyjnego wyglądu.  Obserwując uczestników WFW mogę śmiało stwierdzić, że nieznajomość swojej sylwetki szkodzi i to baaaardzo !!  Ogólnie panował styl:"im dziwniej tym lepiej" lub "założę to samo co modelka co z tego że mam zupełnie inną pupę i o 20 cm krótsze nogi".

   To co jest modne można wyśledzić , wyczytać, zobaczyć, ale żeby świetnie się ubrać trzeba jeszcze wiedzieć co komu pasuje i jaką się ma sylwetkę. Do tego potrzebne jest baardzo obiektywne spojrzenia na samego siebie, co jest w zasadzie niemożliwe. kompleksy, przyzwyczajanie do własnego ciała i utarte przyzwyczajenia przeszkadzają w racjonalnym spojrzeniu na swoje ciało. Efekt jest taki że albo przesasadzamy z nadmiernym bezkrytycyzmem albo jesteśmy zbyt surowi. Jedna i druga sytuacja może doprowadzić do tego że zrobimy sobie ogromną krzywdę. 

   Bez stylisty efekty mogą być takie: 

   

    

   Ze stylistą może być tak: 

   

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   stylistka.3
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 08 października 2012 15:23