Porady Stylistki - Moda, Stylizacja, Kreacja Wizerunku

Wpisy

 • wtorek, 25 czerwca 2013
  • O co chodzi z tym "własnym stylem" ?


   Przede wszystkim nie zamierzam nikogo pouczać bo styl, w każdej dziedzinie, również w modzie to sprawa indywidualna. Problem jednak polega na tym, że nie wszystkie kobiety potrafią go odkryć. Inne, nawet jeśli próbują, gubią się w swojej niepewności i natłoku informacji. Większość z nich przegrywa w przedbiegach bo:- nie sugerują się swoim własnym przeczuciem tylko przeczuciem Anny Wintour.- mylą stwierdzenia "oh jakie to piękne", "no identyczne widziałam w MadManie" i "będzie mi się w tym wygodnie biegać po zakupy i do przedszkola" ze zdaniem "fajne, wiem, że będę się w tym czuła dobrze i pewnie"- ogólnie za dużo myślą...
   a własny styl to nic innego jak podąrzanie za tym co dyktuje twoje wnętrze, co sprawia, że zyskujesz we własnych oczach, a przez to również lepiej postrzegają cię  inni. Nie ma tu czego szukać, kombinować. Kreować można wizerunek, ale styl po prostu się ma, wystarczy go odnaleźć. Styl nie ma też wiele wspólnego z preferowanym przez wiele kobiet lookiem "jestem mamą, mam ważniejsze rzeczy na głowie niż ciuchy". Potwórzę to jasno i wyraźnie: fakt, że w trampkach i źle leżących dżinsach czujesz się bezpiecznie przy swoim plującym papką dziecku nie oznacza, że taki jest twój styl. Wcale nie potrzebujesz wielu godzin na rozmyślanie. Kobieca intuicja nie zawodzi, także w kwestii ubrań, trzeba jednak wiedzieć którego głosu słuchać. I właśnie dziś natchnęło mnie na kilka porad, a właściwie pytań, które same sobie powinniście zadać. Na spokojnie. Nie pięć minut przed deadlinem zakupu sukienki na kolejne w tym sezonie wesele, nie między jednym a drugim spotkaniem z klientem, ani tym bardziej nie pod wpływem koleżanki, mamy, teściowej, siostry, partnerki, partnera...
   Żeby zacząć odkrywać swój styl na początek musisz wiedzieć: 

   1) Ile osób ma wpływ na podejmowane przez ciebie decyzje zakupu ubrań?

   2) Czy kiedykolwiek miałaś wątpliwość czy kupić "doradzone" ubranie?

   3) Jak często podczas zakupów zadajesz sobie pytanie: "Czy na pewno będę to nosić"?

   4) Czy widzisz różnicę między: "to jest ładne" a "to będzie ładne na mnie"?

   5) Czy zauważasz jakieś podobieństwa w wybieranych przez ciebie ubraniach (np motywy kwiatowe, duże dekolty, więcej sukienek niż spodni, motywy charakterystyczne dla konkretnej dekady)?

   6) Jeśli miałabyś wybrać swoją ikonę - inspirację, kogo byś wybrała?

   7) Jakie trzy elementy ubrania (postaraj się opisać je jak najbardziej dokładnie) wybrałabyś na spędzenie idealnego według ciebie weekendu?

   8) Jakie ubranie najpełniej wyraziłoby Twoją osobowość ?


   Te pytania to wstęp. Reszta przyjdzie sama, ale krótka refleksja nad tym co naprawdę lubisz, zaowocuje bardziej świadomymi no i oczywiście bardziej przyjemnymi zakupami. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „O co chodzi z tym "własnym stylem" ? ”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   stylistka.3
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 czerwca 2013 21:39