Porady Stylistki - Moda, Stylizacja, Kreacja Wizerunku

Wpisy

 • piątek, 27 stycznia 2012
  • Zaręczyny - krok 2 - BARWA

   

   Diament w wersji czystej jest bezbarwny, jednak z powodu innych pierwiastków pojawiających się w diamencie większość kamieni jest zabarwiona. Barwy diamentów dzielą się na typowe i fantazyjne. Te o barwie typowej obejmują kamienie od bezbarwnych aż po różne odcienie żółtego, brązu, lub szarości. Te z serii fantazyjnej są zdecydowanie ciekawsze, znajdziecie tam kamienie niebieski, różowe czy zielone. Niestety te o fantazyjnych kolorach są o wiele rzadsze.

   Rzadkością są też kamienie bezbarwne i te waśnie są najdroższe.

   Zgodnie z międzynarodowymi standardami klase barwy diamentu oznacza się literkami od D do Z, przy czym najlepszej i najbardziej pożądanej barwy są kamieni ze znakiem D.

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   stylistka.3
   Czas publikacji:
   piątek, 27 stycznia 2012 16:02
 • czwartek, 26 stycznia 2012
  • Zaręczyny -krok 1

   Zbliżają się walentynki a to dla wielu par oznacza też zmianę statusu związku ( na facebook'u;) , ponieważ niektórzy panowie właśnie tę datę wybierają  na oświadczyny. 

   Nie będę się teraz rozwodzić nad tym czy walentynki należy bojkotować czy nie bo to dla każdego jest sprawą indywidualną.

   Skupię się na tym jak ułatwić Wam Panowie wybór tego najważniejszego kółeczka ( obok obrączki) które kobieta nosi na palcu  potem przez  całe życie ( jak dobrze pójdzie;) . 

   Od kilkunastu lat tradycyjnym, zaręczynowym pierścionkiem stał się ten z brylantem, wybór nie przypadkowy bo przecież diament to najtrwalszy z kamieni, a taka przecież powinna byc miłość...

   Moda na takie pierścionki przyszła do nas z "zachodu" wcześniej pierścionek zaręczynowy powinien był mieć czerwone oczko, bo własnie to symbolizowało miłość.

   Zdecydowana większość moich klientek i koleżanek preferuje na te okazję brylanty, no cóż,...przecież to podobno najlepsi przyjaciele kobiet :)

    

   Wiedząc już jakiego kamienia należy szukać warto wiedzieć że diament diamentowi nie równy. Jest kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę wybierając pierścionek. 

   Wartość i jakość oszlifowanego diamentu ( czyli brylantu) jest uzależniona od czterech rzeczy: wielkości ( czyli karata), barwy, czystości oraz szlifu, Wymienione elementy maja jak się łatwo domyślić znaczący wpływ na cenę kamienia a co za tym idzie i pierścionka 

    

   budowa brylantu

    

    

    

    W kolejnych wpisach dowiecie się szczegółowo jakiej barwy , koloru, czystości i szlifu szukać  a także miedzy innymi jaki kształt pierścionka wybrać by Wasza ukochana miała ten o którym marzyła od dzieciństwa :) 

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   stylistka.3
   Czas publikacji:
   czwartek, 26 stycznia 2012 15:02
 • wtorek, 24 stycznia 2012
  • Pismem obrazkowym o neonach

   Poniosło mnie chyba. Wybaczcie te nieszczęsne rymy tytularne, ale takie kolory wywołują we mnie dziwne, zupełnie niekontrolowane reakcje. Właściwie to każde moje małe modowe odkrycie wywołuje we mnie takie zachowania… cóż tak to jest jak się ma szajbę na jakimś punkcie. Emocje w modzie są przecież konieczne. Znacie to niesamowite uczucie, kiedy na wieszaku w gąszczu przeciętniaków, w których za chwile będzie popylać całe miasto dostrzegacie TĘ, co ja gadam TTTTĘĘĘĘĘĘ jedną jedyną i głęboko wierzycie, że będziecie również jedyne które staną z nią do kasy nie tylko dziś, ale przez najbliższy sezon. Podobne emocje mogą wywoływać także zdjęcia… modowe oczywiście (bo nie wiem jak u was, ale moje prywatne, zwłaszcza te z imprez wywołują raczej emocje bliższe panice). No więc tak sobie przeglądam Vogue Espana (wydanie lutowe) i czuję się jak dziecko rozpakowujące czekoladki (takie ekologicznie i nowocześnie chowane, które biedne czekoladę ma w wersji limitowanej). Rozmarzam się nad całkiem już wiosenną Isabelli Fontana z uśmiechem Mona Lisy… ale ale, nie o tym miało być. O Izabelli następnym razem. Dziś miało być o neonach z wiosennych kolekcji. No to lecimy…a że o neonach powiedziano już wszystko na dowód, że znów będą modne w sezonie wiosna/lato posłużę się pismem obrazkowym…dla mnie wygodniej a dla was przyjemniej… i wszyscy zadowoleni  :)

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   stylistka.3
   Czas publikacji:
   wtorek, 24 stycznia 2012 00:54
 • niedziela, 22 stycznia 2012
  • Dwa w jednym

   Hybryda buta i torebki, wprawdzie buta nie zastąpi ale w ręku będzie prezentować się bardzo oryginalnie...

   V

    

   Autorem jest brytyjski duet A'N'D czyli Azumi i David, małżeństwo słynące z nietypowych połączeń - wcześniej były już szaliki z funkcją kieszeni oraz czapki mogące służyć za torebkę. 

   Co Wy na to? 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   stylistka.3
   Czas publikacji:
   niedziela, 22 stycznia 2012 17:37
 • sobota, 21 stycznia 2012
  • Coś dla Panów :)

   Tym razem coś dla Panów :) już od lutego w warszawskim salonie przy Placu Trzech Krzyży 3/4 będzie można znaleźć wiosenną kolekcję Marca Jacobsa i Moschino

   Mnie urzekły z pozoru  klasyczne marynarki uzupełnione o nieco mniej klasyczne wykończenia oraz pięknie zestawione z tym spodnie o super modnej  długości 7/8, ale uwaga ten trend tylko dla Panów o długich nogach 

    

   

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   stylistka.3
   Czas publikacji:
   sobota, 21 stycznia 2012 10:37
 • wtorek, 17 stycznia 2012