Porady Stylistki - Moda, Stylizacja, Kreacja Wizerunku

Wpis

wtorek, 26 sierpnia 2014

W domowych pieleszach :)Przeglądając wiele szaf, często, gdy chcę coś z niej wyrzucić, słyszę takie zdanie: ", ale to będzie do chodzenia po domu"...hmmm....w sumie nic w tym dziwnego, przecież każdy z nas  ma ciuchy w których chodzi po domu. Te ubrania powinny być miłe i wygodne, pozwalające się zrelaksować po całym dniu pracy. Brzmi pięknie i relaksująco, prawda?  Już widzę oczyma wyobraźni parujący kubek z herbatą, piękną kanapę otuloną poduszkami, nastrojowe świeczki z ulubioną muzyką w tle i książką w ręce...i nagle czar pryska bo obraz zakłóca widok tych "podomowych ubrań" . Powyciągane dresy, zniszczone, poplamione bluzy, nijak do siebie nie pasujące poszczególne elementy....mam depresję na samą myśl o tym, więc relaks raczej odpada. 

Zupełnie tego nie rozumiem, skoro dbamy o nasze domy, chcemy mieć najlepsze podłogi, piękne meble, kwiaty w wazonach i /lub doniczkach, wydajemy pieniądze na różne gadżety "upiększające" nasz dom, to dlaczego zapominamy o nas i o tym jak w tych oberwanych dresach prezentujemy się na tle tej wypielęgnowanej sofy? Kreując przestrzeń wokół siebie, pamiętajmy o tym, że my również jesteśmy elementem tej przestrzeni. 
Co oczywiście nie oznacza, że w sobotni poranek trzeba siedzieć w pełnym make-upie, jednak uczesanie się i ubranie w wygodne ale ładne i pasujące do nas rzeczy to już co innego . 
Powinniśmy wyglądać fajnie dla nas samych a nie tylko wtedy kiedy nas ktoś widzi. 
Tym, których nie przekonuje argument, że warto wyglądać estetycznie dla siebie, przypominam o bliskich: żonach, mężach, chłopakach, dziewczynach, dzieciach, kotach, psach:) Przychodzicie do domu, wskakujecie w wyciągnięty dres i stylizacja na romantyczny wieczór gotowa. Tylko potem robicie sceny zazdrości jak Wasza "druga połówka"  choćby spojrzy w inną stronę. Dbając o wygląd przy ukochanej osobie okazujecie jej tym, że zależy Wam na jej zdaniu, że jest dla Was ważna. To trochę tak, jak z przyjmowaniem gości, staracie się przygotować na ich przyjście dom i siebie, bo w przeciwnym razie gość mógłby się poczuć zlekceważony.
Chwile w domu to często jedyny czas jaki spędzacie razem w ciągu tygodnia. Chciejcie dla siebie ładnie wyglądać!
Jeśli coś do Was nie pasuje i ma wylecieć z szafy, żeby Was nie szpecić, to znaczy, że nie pasuje również do "chodzenia po domu" .
Wybierając ubrania "po domu" pamiętajcie o wygodzie ale i swojej sylwetce, nie deformujcie jej. Może być też zabawnie, byleby było ładnie. To nie mogą być ubrania przypadkowe. Żeby uzyskać pożądany efekt, wybierzcie coś co tworzy efektowną całość. Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
stylistka.3
Czas publikacji:
wtorek, 26 sierpnia 2014 16:57

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • gizastan napisał(a) komentarz datowany na 2014/09/23 15:04:50:

  A właśnie nie jest tak, że cichy po domu z założenia powinny być brzydkie, tak by dać umysłowi odpocząć w ciągłej pogoni za doskonałością?

 • stylistka.3 napisał(a) komentarz datowany na 2014/09/24 15:06:19:

  ciuchy po domu powinny być wygodne , komfortowe i takie w których ładnie wyglądamy, by czuć się dobrze ze sobą i być zadowolonym z siebie, w tym również ze swojego wyglądu :) noszenie brzydkich ubrań po domu nie pomaga w odpoczynku od pogoni za codziennością, raczej przytłacza i w pędza w depresję . Poza tym ludzki mózg lepiej odpoczywa w ładnej przestrzeni, a my i nasze ubranie jesteśmy przecież jej elementem :)

 • slagi napisał(a) komentarz datowany na 2014/11/09 10:38:48:

  Idąc takim tokiem rozumowania to nawet kontener samochodowy powinien być obity jedwabiem czy wymalowany w piękne wzory by przyjemniej się przy nim pracowało...

 • ailyn30 napisał(a) komentarz datowany na 2014/11/13 21:38:30:

  Najwazniejsze to czuc sie dobrze i miec usmiech na twarzy:)
  wyjatkowa-szafa.pl

Dodaj komentarz